WYSIWYG Web Builder
ЛІЦЕНЗІЯ № 082628   МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
МІЖНАРОДНИЙ
АНТИКРИМІНАЛЬНИЙ ТА
АНТИТЕРОРИСТИЧНИЙ
КОМІТЕТ

у Львівській області
Анти-терористичні курси М А А К
Статті і новини:    

Антитерористична операція


Антитерористи́чна опера́ція, АТО (англ. Antiterrorist operation) — система заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення злочинних діянь, здійснюваних з терористичною метою, звільнення заручників, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичного акту чи іншого злочину, здійснюваного з терористичною метою.

Активну участь в міжнародних антитерористичних операціях, як на суші, так і на морі, бере Україна.

Для організації і проведення антитерористичних операцій та координації діяльності суб'єктів, які ведуть боротьбу з тероризмом чи залучаються до антитерористичних операцій, згідно з Указом Президента України 11 грудня 1998 року створено Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Вогнева підгото́вка


Вогнева підгото́вка — у військовій справі — термін, під яким розуміють: навчання особового складу застосуванню штатної зброї для ураження різних цілей в бою; один з предметів бойової підготовки військ; період вогневого забезпечення атаки військ, що наступають.
Під час вогневої підготовки, навчальних і бойових стрільб у воїнів формується майстерність у діях зі зброєю, ведення прицільного вогню, нанесення вогневих ударів по противнику. Одночасно здійснюється розвиток особистості воїна, його провідних особистісних якостей, формується, розвивається та вдосконалюється психічна стійкість і готовність до ефективних дій в бойовій обстановці.

Зміст повітрянодесантної підготовки


Повітрянодесантна підготовка включає:

ознайомлення з теоретичними основами стрибка з парашутом;
вивчення матеріальної частини повітрянодесантної техніки й військово-транспортних літаків;
навчання військовослужбовців укладанню парашутів, припасування особистої зброї й спорядження;
підготовку групової зброї, радіозасобів, бойової техніки й інших матеріальних засобів до завантаження їх у літаки й приведенню в готовність після приземлення.
У ході повітрянодесантної підготовки вивчаються також порядок посадки в літаки (вертольоти), правила використання кисневого обладнання, виконання команд і сигналів, що подаються для приготування до стрибка, для зайняття вихідного положення й відділення від літака, дії парашутиста в повітрі при вільному падінні після відділення від літака, при розкритті парашута, при зниженні та у момент приземлення, у тому числі на різні перешкоди (воду, ліс, будівлі тощо).

Найважливішою частиною повітрянодесантної підготовки є тренувальні стрибки з парашутом, які виконуються на спеціальних заняттях. Удосконалюється повітрянодесантна підготовка на військових тактичних навчаннях із практичним десантуванням. Для проведення спеціальних занять створюються повітрянодесантні навчальні комплекси, обладнані пристроями й тренувальними приладами.

Особовий склад інших родів військ, призначений для дій у складі повітряного десанту, вивчає правила підготовки й завантаження військ, військової техніки й інших матеріальних засобів у літаки, посадки й поводження в польоті; організацію й порядок вивантаження з літаків у тилу противника й використання їх у бою.